Išvažiuojant iš gimnazijos kiemo, pavaduotoja Renata mus išlydėjo mojuodama gimnazijos vėliava ir linkėdama palankaus oro. Besigrožėdami laukinių aguonų ir rugiagėlių laukais, tvarkinga kolona atvažiavome į Metelytės kaimą, kur mus svetingai sutiko sodybos šeimininkai Danguolė ir Vytautas. Pakėlę gimnazijos vėliavą ir patogiai įsikūrę, gėrėjomės Dzūkijos kraštovaizdžiu.

Pirmoji ekspedicijos diena – tai pažintis su Metelių regioniniu parku. Lankytojų centre pasitiko Artūras, kuris supažindino su parko istorija ir modernia ekspozicija. Buvo įdomu, bet atogrąžų karštis stikliniame pastate išginė į lauką. Nušniokštusi vasaros liūtis atgaivino orą ir mes patraukėme pažintiniais parko takais, kur gamtą pajautėme pačiais neįtikėčiausiais pojūčiais. Matėme išskirtinius augalus, gėrėjomės įvairiaspalviu miško pasauliu, uodėme gaivaus miško aromatą, ragavome žemuogių, rūgštynių, kiškio kopūstų ir net pernykščių spanguolių😃

Neįtikėtinus pojūčius užaštrino pasivaikščiojimas basomis po aukštapelkę. Liulantis kiminų paklotas atgaivino mūsų pavargusias kojas. Pažintinio žygio nuovargį nuplovė gaivus Dusios vanduo. Nepabūgome net tolumoje grūmojančio Perkūno. Jis buvo mums palankus, leido išsimaudyti, pasmaguriauti Keleivinės kava ir ledais. Ir svarbiausia – Dusios pakrantėje rasti įspūdingų fosilijų.

Diena dar nesibaigia. Laukia maisto gaminimo iššūkis, komandos formavimo užduotys bei kitos numatytos ekspedicijos veiklos. Pirmoji stovyklavimo diena suteikė galimybę pasimatuoti gimnazistų batus ir pajusti, ką jie išgyvena pažindami Lietuvos gamtą.

Ekspedicijos dalyvės Daiva ir Rima

P.s. Laukite tęsinio iš antros ekspedicijos dienos 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s